ul. Pod Dębiną 50

32-040 Rzeszotary

Rodzaje klamek do drzwi

Rodzaje klamek do drzwi

Gdy wybieramy klamkę do drzwi, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, interesuje nas nie tylko funkcjonalność, ale też estetyka. Klamka do drzwi zewnętrznych powinna być dodatkowo wyjątkowo solidna, choć częściej ostatnio czytamy o włamaniach na internetowe konta bankowe, niż o włamaniach do mieszkań, biur, czy innych wnętrz. W naszym wpisie przyjrzymy się, jakie rodzaje klamek do drzwi wyróżniamy i czym się one charakteryzują.

Różne kształty klamek do drzwi

Klamka do drzwi jako całość standardowo składa się z kilku elementów. To tzw. szyldy, wewnętrzne i zewnętrzne tarcze drzwiowe, czyli elementy przylegające do skrzydeł drzwi po obu stronach, trzpienie, inaczej sztyfty obrotowe, czyli elementy pracujące w środku, zamki i klamki właściwe, czyli (mówiąc dosłownie) elementy, za które chwytamy, by otworzyć lub zamknąć drzwi. Klamki właściwe mogą mieć kształt standardowego uchwytu, są podłużne, prostopadłe do szyldu lub kształt gałki albo podchwytu. Czasem po jednej stronie drzwi mamy standardowy uchwyt, a po drugiej gałkę lub podchwyt.

Klamki produkowane głównie ze stali, ale nie tylko. Różne wykończenia, style

Klamki możemy produkować z różnych materiałów. Wykorzystujemy do tego przede wszystkim metale i ich stopy, najczęściej stal. Klamki producent może oferować w wielu wariantach, na przykład ze stalowym sztyftem, ale już z mosiężną gałką i pozostałymi elementami z tego materiału, czy np. ze stalowym sztyftem, z aluminiową klamką właściwą, z tarczami wykonanymi z tworzyw sztucznych.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, przy wyborze klamki do drzwi interesuje nas też estetyka. Klamki są produkowane w różnych stylach: standard, styl nowoczesny, retro itd. Mają pasować do stylu skrzydła drzwi, do stylu wnętrza, czy innych detali w pomieszczeniu. Mogą mieć różne wykończenia – błyszczące, satynowe, matowe; są dostępne w kolorach metali (złoto, srebro, miedź, patyna), czy w kolorach z palety RAL. Solidny producent klamek jest gotowy podjąć współpracę ze sklepami, hurtowniami, stolarniami i stworzyć produkty dostosowane do ich potrzeb.

Rodzaje klamek do drzwi
Rodzaje klamek do drzwi

Kategoria: Blog

Informacje o produkcie
  • Kategoria: Blog

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!