ul. Pod Dębiną 50

32-040 Rzeszotary

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamka nawierzchniowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamka nawierzchniowego?

Zamki nawierzchniowe w drzwiach naszych domów, mieszkań i nie tylko są stosowane bardzo często by zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa. Gdy wchodzimy do wnętrza, instynktownie zamykamy go za sobą, bo mamy go na widoku – nie zapominamy o tym, by zabezpieczyć naszą przestrzeń przed nieproszonymi gośćmi. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamka nawierzchniowego do naszych drzwi? Czy musimy przyjrzeć się detalom, budowie, a może wybrać zamek uniwersalny?

Uniwersalny zamek nawierzchniowy we właściwym rozmiarze

Zamki nawierzchniowe są dziś dostępne w przeróżnych wariantach – na rynku kupimy nawet zamek nawierzchniowy z alarmem, czy zamek, który rygluje się automatycznie po zamknięciu drzwi. Naszym zdaniem do standardowego zastosowania w drzwiach zewnętrznych (choć nie tylko, do czego jeszcze nawiążemy) w zupełności wystarcza uniwersalny zamek nawierzchniowy. Jest trwały, solidny i łatwy w montażu. Wszystkie elementy, poszczególne części zamka, są wykonane z materiałów wytrzymałych i odpornych na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Stanowią zgrany zestaw, który w prosty sposób złożymy w spójną całość. Dobrze wybrany zamek pod względem rozmiaru jest naprawdę prosty w montażu, a drzwi nie wymagają wówczas żadnej przeróbki.

Zamek nawierzchniowy jako estetyczny i dyskretny element drzwi

Uniwersalne zamki nawierzchniowe, które otwieramy i zamykamy za pomocą delikatnej gałki, stanowią estetyczny i dyskretny element drzwi. Estetyka jest dla nas ważna w każdym wnętrzu, a o dyskrecji też piszemy nieprzypadkowo. Jak wspomnieliśmy, zamki nawierzchniowe montujemy nie tylko do drzwi zewnętrznych. Doskonały przykład: zamek zamontowany w sypialni rodziców, którzy czasem chcą się zabezpieczyć przed swoimi pociechami. Zamek nawierzchniowy może być też montowany w gabinecie lekarza, który chce zadbać o komfort swoich pacjentów. Zasuwając go (cicho i dyskretnie) lekarz nie wywołuje w pacjencie zaniepokojenia, dlaczego gabinet zostaje nagle odcięty od poczekalni. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamka nawierzchniowego?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamka nawierzchniowego?

Kategoria: Blog

Informacje o produkcie
  • Kategoria: Blog

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!