ul. Pod Dębiną 50

32-040 Rzeszotary

Jakie zamki najlepiej sprawdzają się w bramach posesyjnych?

  • Strona główna
  • /
  • Jakie zamki najlepiej sprawdzają się w bramach posesyjnych?

Jakie zamki najlepiej sprawdzają się w bramach posesyjnych?

Brama jest nieodłącznym elementem każdej posesji. Jest wizytówką domu, a do tego pełni szereg ważnych funkcji. Przede wszystkim chroni mieszkańców i posesję przed wizytą niepożądanych gości, a do tego zapewnia prywatność. O skuteczności zabezpieczenia domu nie świadczy jednak tylko rodzaj bramy, ale również dobrze dobrany zamek do bramy posesyjnej. Dzięki niemu domownicy mogą czuć się bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę, wybierając zamki?

Jak rozpoznać dobry zamek do bramy posesyjnej? 

Na rynku można znaleźć bardzo dużo produktów, co często utrudnia wybór najlepszego. Zamki do bramy posesyjnej są trudniejszym wyborem niż kupno klamki czy zawiasów, ponieważ przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego warto wiedzieć, na co najlepiej zwrócić uwagę. Ważna jest przede wszystkim jakość zamka. Przed zakupem należy ocenić solidność zamka, ponieważ najtańsze modele często są łatwe do sforsowania przez złodziei.

Kolejną kwestią jest odporność na korozję oraz zamarzanie – słabej jakości zamek może przymarzać zimą, co uniemożliwi otwieranie i zamykanie go. Zamek do bramy posesyjnej powinien mieć trudny do podrobienia klucz oraz stosowny certyfikat. Najlepsze produkty są testowane nawet do 500000 razy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany zamek – najlepiej wybrać stal nierdzewną. Oprócz tego rygiel górny powinien mieć odpowiednią długość i okrągły kształt, a rygiel dolny jak największy wysuw. W przypadku bramy przesuwnej lepiej zamontować zamek wyposażony w obrotowy rygiel.

Lepiej wybrać zamek wpuszczany czy nawierzchniowy? 

Poszukując odpowiedniego zamka do bramy posesyjnej, można się zdecydować na przykład na zamek wpuszczany. Jest to samozatrzaskowy zamek do furtek i bram. Należy zwrócić uwagę, aby był wykonany z niekorodujących materiałów – dzięki temu posłuży przez wiele lat. Przy zakupie zamka wpuszczanego konieczne jest również kupno wkładki bębenkowej, klamki, szyldu i zaczepu na drugą stronę. Solidne zamknięcie gwarantują również zamki nawierzchniowe. Mają długie rygle, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają posesję. Takie zamki wyróżniają się przede wszystkim bezawaryjnością i sprawnością.

Jakie zamki najlepiej sprawdzają się w bramach posesyjnych?
Jakie zamki najlepiej sprawdzają się w bramach posesyjnych?

Kategoria: Blog

Informacje o produkcie
  • Kategoria: Blog

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!